Literatura psychologiczna może wydawać się na tle fantastyki czy też kryminałów nudna i nieangażująca. Jednak książka napisana z pasją może być atrakcyjna niezależnie od zagadnienia jakie porusza. “Potęga podświadomości” to książka, która została napisana przez irlandzkiego filozofa oraz fana pozytywnego myślenia. Joseph Murphy to właśnie autor, o którym mowa. Stał się on inspiracją dla przyszłych pokoleń zarówno psychologów jak i zwykłych ludzi, którzy szukają odpowiedzi na pytanie jak działa podświadomość.

Jak działa podświadomość?

Podświadomość to zagadnienie, które mogłoby się wydawać jest nieokiełznane i niezrozumiałe. W końcu wielu sławnych psychologów podejmowało już próby wyjaśnienia co się dzieje w naszej głowie. Zygmunt Freud był jedną z takich osób jednak jego książki nie zdobyły takiej sławy jak dzieła Josepha Murphy. To właśnie ten pisarz napisał książkę “Potęga podświadomości”. W jego dorobku można znaleźć także inne książki takie jak: “Potęga ludzkiego ducha”, “Dar intuicji: Myśli kształtują życie” czy “Prawa umysłu”. Autor napisał za życie wiele książek jednak to właśnie jego pierwsza książka “Potęga podświadomości” zdobyła największą popularność. Opisuje ona techniki, które potwierdza reguła wiara w sukces jest kluczem, by go osiągnąć. Czytelnicy mogą liczyć na sporą dawkę wiedzy napisanej w przystępny i rzeczowy sposób. Irlandzki autor pisząc swoje dzieło miał już spore doświadczenie, które chciał zostawić następnym pokoleniom. Dzięki wznawianym wydaniom czytelnicy wciąż mogą profitować z dorobku zmarłego już autora.

Topowe książki psychologiczne


Psychologia, jako dziedzina nauki nie jest zbyt łatwa. Znaleźć można w rozmaitych podręcznikach całą masę skomplikowanych słów oraz terminów, które mogą wydawać się zbyt niezrozumiałe dla kogoś kto ma styczność pierwszy raz z tą dziedziną. Jednak są autorzy tacy jak Joseph Murphy, którzy postanowili napisać książkę psychologiczną w sposób czytelny nawet dla odbiorcy, który pierwszy raz ma do czynienia z takim typem lektury. “Potęga podświadomości” to książka niewątpliwie stworzona w taki sposób, by czerpać korzyści mogły osoby z różnym zapleczem wiedzy oraz w różnym wieku. Są tutaj opisane proste techniki, które pozwalają pozbyć się lęku przed nowymi wyzwaniami oraz niechęci do ich podejmowania. Innymi słowy osoby, które chcą spełnić swoje marzenia oraz zmienić coś w swoim życiu, ale nie wiedzą jak zacząć mogą traktować książkę Murphy’ego jako potężne źródło inspiracji.