Potęga podświadomości” (https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/potega-podswiadomosci-murphy-joseph) to książka, która mimo, że miała premierę w latach 60. zeszłego wieku to wciąż jest pozycją aktualną pod względem prezentowanej w niej wiedzy. Fakt ten wynika nie tylko z przystępnego stylu, w którym książka została napisana, ale także o niezmiernie dużej wiedzy z zakresu filozofii i pozytywnego myślenia, którą autor książki – Joseph Murphy posiadał. Minęło już pół wieku od momentu napisania książki, a pozycja ta dalej nie zniknęła z księgarni. Jak to jest możliwe i co stoi za sukcesem wiekowej książki?

Sukces książki “Potęga podświadomości”

Dzieło Josepha Murphy’ego “Potęga podświadomości” (czy też według angielskiego oryginału “The Power of Your Subconscious Mind”) jest uważane za jego najważniejszą książkę, a według wyboru czytelników także najbardziej znaną. Co w takim razie zadecydowało o tym, że autor napisał tak lubianą przez czytelników książkę mimo, że nie ma ona wciągającej fabuły czy też ciekawych bohaterów? Książka została napisana przez Murphy’ego nie po to, by sprzedać jakiś koncept czy historię, ale po to by zaznajomić czytelników z wiedzą, którą on sam zdobywał przez całe życie. Możliwe, że gdyby dalej żył stał by się on sławnym coachem jednak nie miał on takiej okazji. To za to co mógł zrobić to zostawić dla następnych pokoleń książkę, która świetnie będzie podsumowywać wszystko to czego on sam się nauczył. Opis procesów, które zachodzą w podświadomości oraz to jak nie pozwolić im przejąć kontroli nad sytuację to tylko zarys wiedzy. jaka została zawarta na kartkach książki.

“Potęga podświadomości”, czyli nie taki diabeł straszny jak może się wydawać

Książka “Potęga podświadomości” została napisana z myślą o tym, by nie być tylko akademickim podręcznikiem obfitującym w skomplikowane słownictwo czy też pojęcia, ale przystępną dla przeciętnego czytelnika pozycją. Dzięki temu odbiorca, który decyduje się lepiej poznać swoją własną podświadomość nie musi czuć się przytłoczony językiem jakim operuje autor, a raczej zachwycony wiedzą, z którą się spotyka. Podświadomość jest w końcu czymś, z czym każdy człowiek ma do czynienia na każdym kroku niezależnie od wieku czy poglądów. Poznanie trochę lepiej swojego wnętrza może być kluczem do zrozumienia czym kierujemy się przy podejmowaniu decyzji oraz jak lepiej można je w przyszłości podejmować. W praktyce każda porada oraz technika jaka została opisana w książce może później zostać wykorzystana w realnym życiu do poprawiania jego jakości.